Moda Tasarımcısı Emre Cosgun Kimdir?

0

Emre Cosgun, 1988 yılında doğdu. Ailesinin kumaş konusunda faaliyet gösteren firmasında çalışmaya başlayarak küçük yaşlarda modayla tanışmıştır.

Röportajlar
Modacı olmayı küçük yaşlarda yapmaya karar verdiği için eline geçirdiği bütün kağıtlara modeller çiziyordu. Kendini çalışma hayatına ve modaya o kadar çok kaptırdı ki, moda eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tamamlayarak ; ilk koleksiyonunu Marks&Spencer firmasında tanıtarak çok iyi bir başlangıç yapmıştır.. Ardından Denizli ‘de Ailesi ile birlikte çalışmaya karar vererek tekrar bir ev tekstili şehri olan Denizli ‘de 22 ev tekstili firmasına koleksiyon hazırlamaktadır. Bu arada yurt dışında ve yurt içinde katıldığı fuarlarla ilgi çeken genç moda tasarımcısının ürünleri trendshow alanlarına ve inovasyon sergilerinde yer almıştır.

Röportajlar

Şu an Dünya Çapında ve Türkiye iç pazarında Bir çok markaya koleksiyonlarını sunuyor. İstanbul ve İzmir’de Hazır Giyim – Dokuma Örme ve Denim çalışmaları ile başlayıp Denizli – Bursa ve Kayseri’de Ev Tekstili firmalarına danışmanlık yapıyor. Gaziantep de ise Halı üretim tesislerine koleksiyon hazırlıyor. İstanbul’da bir çok karma defilelerde koleksiyonları podyuma çıkmış olan Emre Cosgun’un ve Denizli’in ilk Wedding (Gelinlik ve Abiye) Çalışmaları DENİB’İN sponsorluğunda Denizli Koruyucu Aile Derneği ‘nin yararına Pamukkale Colossea Thermal Otelde 10 Haziran 2014 de 700 kişi ‘nin katılımıyla gerçekleşti.

Röportajlar

Bu yıl bir çok Cafe ve Lunch’lara özel personel giysileri hazırlayarak ; yeni bir oluşumun içine girdi. Yine Her yıl gerçekleşen Heimtextile – Maison Object – Premier Vision – vb fuarlara katılan üretici firmaların koleksiyonlarına yön veren genç tasarımcı Emre Cosgun ; Haute Couture tiolarını Ünlü Modacı Cemil İPEKÇİ’den alıyor.

Röportajlar   Röportajlar

Cemil İpekçi’in Manevi Evladı olan Emre Cosgun ; “Gelinlik Modelleri” ile de kendini kanıtlamış ve oldukça gösterişlir zaman ön planda olan genç moda tasarımcılarındandır. Şu an sürekli yurt içi ve yurt dışında seyahat eden Emre Cosgun ; İstanbul’Nişantaşında Haute Couture ofisini açmak için hazırlıklara başladı.

Şu an Denizli Çamlıktaki Evinin Bahçesinde bulunan küçük moda atölyesinde seçmiş olduğu öğrencilerini eğiterek sektöre yeni genç moda tasarımcılar kazandırıyor. Facebook : Emre Cosgun DS Twitter : Emre Cosgun DS İnstagram : emre_cosgun_ds

Röportajlar

Paylaş

Editör Hakkında:

Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği & Anadolu Üniversitesi İşletme öğrencisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinde Gönüllü. Paüteks'te emekli. Modamuhendisi.com ' da kurucu.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.