14. CAITME 2022 FUARINA 70 TÜRK FİRMASI STANDLI KATILIYOR

0
612
Kerim Arslan

CAITME Fuarı Türkiye Temsilcisi Zed Expo Yönetici Ortağı Kerim Arslan “7 – 9 Eylül 2022 tarihleri arasında  organize edeceğimiz ve satışları devam eden 14. CAITME 2022 fuarımızda   şimdiden 70’e yakın Türk firması yerlerini aldı ve Türk ürünlerine olan talebin artarak devam etmesi sebebiyle, yeni alanların Türkiye katılımcıları için tahsis edilmesi gündemimizdedir” dedi.

Arslan; “Hitap etmiş olduğu coğrafya ile adından da anlaşılabileceği gibi  ‘’Uluslararası Orta Asya Tekstil Makinaları Fuarı ‘’ CAITME”  sadece düzenlenmekte olduğu  Özbekistan ülkesine değil tüm Orta Asya ülkelerini kapsayacak şekilde  coğrafi bir etkileşime sahiptir.  Fuarımız Orta Asya pazarı için   her yıl tekstil makine,  destekleyici  yan sektörlerdeki  yeni teknoloji  ve trendlerin   tanıtıldığı  ilk ve tek uluslararası organizasyon  niteliğindedir” dedi

Tekstil News:  ZED EXPO Firmasını daha  yakından tanıyabilir miyiz?

Kerim Arslan: Zed Expo  yurtdışı fuarcılıkta  edinilmiş olan tecrübeler ile alanında müşterilerine en iyi hizmet kalitesini sunmak amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. 2019 yılı itibari ile  Zed Expo coğrafi olarak hizmet vermiş olduğu fuarlar zincirini genişleterek ve  halihazırdaki resmi partnerliklerine ek olarak ICA ve ITECA Fuarcılık Şirketi’nin  Türkiye resmi sertifikalı partneri  ve satış ofisi oldu. Zed Expo ayrıca Next  Fairs , Acco International,  Hyve Group şirketleri  ile de  firmaların teşvikli olarak  katılım gösterebileceği fuarları  Türkiye pazarına sunmaktadır. Zed  Expo Rusya , Ukrayna, Kazakistan , Azerbaycan, Özbekistan ve Katar‘da  partnerlerimiz ile  organize ettiğimiz fuarlarla beraber anahtar teslim hizmet vermektedir.

Tekstil News: ZED EXPO hangi sektör  fuarlarının  Türkiye Temsilciliğini yapmaktadır?

Kerim Arslan: Zed  Expo hizmet verdiği bölgelerde genişletmiş olduğu fuar ağı ile Tekstil Makinaları, Yapı İnşaat, Turizm, Tarım, Medikal  ve Sağlık, Güvenlik, Gıda ürünleri ve Teknolojileri, Enerji, Ambalaj Paketleme Makinaları  ve Teknolojileri, Ağaç  İşleme sektörlerinde yirmi beş fuarın resmi Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Tekstil News: Tekstil Makinaları konusunda sanırım sadece CAITME Özbekistan Fuarı  var. Caitme Fuarının  ne zamandan beri  Türkiye temsilciliğini yapıyorsunuz?

Kerim Arslan: CAITME 2012 yılından beri  halihazırdaki ekibimiz ile üzerinde  yoğun bir emekle çalışmış olduğumuz bir fuarımız olmakla beraber, ZED EXPO çatısı altında oluşan yeni yapılanmamız ile  temsilciliğini 2019 yılından beri sürdürmekteyiz.  Tekstil Makinaları ve Teknolojileri alanında Orta Asya’nın  en büyük ve kapsamlı fuarı olan CAITME fuarımıza ek olarak yakın bir gelecekte çalışmalarını sürdürmekte olduğumuz yeni pazarları ve fuarları Türk   firmalarımıza sunmuş olacağız.

Tekstil News: CAITME Fuarına  Türk Tekstil Makina ve Yan Sanayi Üreticileri  hangi  yoğunluk  ürün grupları ile katılıyor?  En son düzenlenen  fuara kaç Türk firması katıldı?

Kerim Arslan: CAITME  Fuarımıza yoğunluk ile katılan firma profillerini incelemiş olduğumuzda  Tekstil Makineleri, Tekstil Aksesuarları,  Tekstil Makine Yedek Parçaları, Yazılım ve  Otomasyon ,Tekstil Kimyasalları ve Çevre Koruma ve Donatım ürün grupları altında sınıflandırabiliriz.

Aynı zamanda son dönemlerde Özbekistan’daki yoğun fabrikalaşma çalışmaları neticesinde  fabrika alt yapı ve hazırlık süreçleri için  önem arz eden  Enerji, Isıtma –Soğutma  gibi farklı firma profilleri de fuarımıza ilgi göstermektedir.  Pandemi koşulları altında organize etmiş olduğumuz bir önceki fuarımızda 40 Türk firması katılım gösterdi.

 7 – 9 Eylül 2022 yılında organize edeceğimiz ve satışları devam eden 14. CAITME 2022 fuarımızda ise,  şimdiden 70’e yakın Türk firması yerlerini aldı ve Türk ürünlerine olan talebin artarak devam etmesi sebebiyle, yeni alanların Türkiye katılımcıları için tahsis edilmesi gündemimizdedir.

Haber kaynağı:

14.sü DÜZENLENECEK OLAN CAITME 2022 FUARINA 70 TÜRK FİRMASI STANDLI KATILIYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.