6. Dünya, Türk Havlu ve Bornoz Festivali

0
760
12108004_912287175485398_6121345323849899703_n

Ev ve plaj modasının geliştirildiği son yıllarda Denizli’de bu konuda adımlar atılıyor. Geçtiğimiz gün DETGİS tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

İlk olarak 2012 yılında, yapılan basın toplantısı ile duyurulan Dünya Türk, Havlu ve Bornoz Festivali, 2017 yılında artık, kabul görmüş ve geleneksel hale gelen bir etkinliktir. Tekstilin tarihi başkenti Denizli’de üretilen ve 2 milyar dolara yakın tekstil ihracatıyla, kalitesiyle, Dünya’nın birçok ülkesinde adından söz ettiren Türk Havlu ve Bornozu, 6. kez 25 Mart tarihinde yapılacak program ile kutlanacaktır.

Koordinatörlüğünü Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin üstlendiği festivalin her geçen yıl destekçileri artmakta ve Ulusal / Uluslararası anlamda yer edinmektedir. Organizasyonun bu yıl ki destekçileri; Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İhracatçılar Birliği, Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Borsası, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) (Denizli Platformunda yer alan kurumlar), Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) , Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD)’dır.

İstanbul ve Babadağ etkinlikleri;

Bu yıl, 16 Mart Perşembe günü; Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) ev sahipliğinde Festivalin İstanbul kutlama programı ve 18 Mart Cumartesi günü; Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) ev sahipliğinde gerçekleşecek Babadağ kutlama programları ile festival Denizli dışında iki önemli noktada sesini duyuracaktır.

25 Mart 2017 Cumartesi Günü yapılacak etkinlikler;

Saat: 12-30 / 15:30 arası, Denizli Ticaret Odası konferans salonunda, TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı; Ali Sami Aydın, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı; Hüseyin Özdilek ve Markam Kurucusu ve marka danışmanı; Güven Borça’nın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlenecektir. Konferansta konuşulacak ana tema ‘Markalaşma’ olacaktır.

DTO’da düzenlenecek programa eş zamanlı olarak aynı saatler de, Denizli’ye Festival için davet edilen ünlü bloggerlar ile oyuncu ve ses sanatçısı Keremcem ve yine ünlü model Deniz Akkaya AVM’de sevenleri ile buluşacak ve imza günü düzenleyecektir.

DTO konferans programının ve AVM’de düzenlenen imza günü programlarının sona ermesi ile birlikte, tüm davetliler DTO önünde buluşarak, Festivalin geleneksel korteji için, protokolün açılış konuşlarının ardından yürüyüşe geçeceklerdir. Kortej güzergahı, DTO önünden, Denizli Büyük Şehir Belediyesi önüne kadar olan (15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanına kadar) trafiğe kapalı yoldur.

Kortejde her yıl olduğu gibi Denizli Protokolü ve Kurum Başkanları, tekstilin her alanında yer alan tüm işveren ve işçilerimiz, tekstil alanında okuyan tüm öğrencilerimiz ile değerli Denizli halkı yer alacaktır. Ayrıca davetli sanatçılar, Keremcem ve Deniz Akkaya da Denizli halkı ile birlikte kortejde yer alacaklardır.

Kortej yürüyüşünün sonunda, Denizli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında gerçekleşecek halk oyunları gösterisi ve lokma ikramıyla program sona erecektir.

Ülkemizin en önemli lokomotif sektörlerinden biri olan tekstilin, her alanından, işvereninden işçisine, tedarikçisine kadar tekstilin içinde yer alan herkesin bu festivali bilmelerini, benimsemelerini ve desteklemelerini arzu ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.