Bu Sene Az Yedik, Çok Giydik

0
613
giyime harcanan para arttı

Dün Pamukkale Turizmle Kuşadasından Denizli’ye dönerken (kendilerinin gazete inceliğinden dolayı bu kadar fazla isim verdim 🙂 ) HaberTürk’te bir haber okudum. Başlığı aynı yazdığım yazının başlığıydı, açıkçası başlık bana biraz saçma gibi geldi. Çünki genele yaydığımızda giyime harcanan gelirin, yemekten fazla olacağını düşünmüyordum. Tabi haberin detaylarını okuyunca haklı olduğumu gördüm. Detayları şöyleydi;

Bu sene yemeğe harcanan gelir payı %48 iken, giyinmeye harcanan gelir payı %28 imiş. Fakat asıl verilmek istenen değişim şuymuş, bir önceki sene ile bu sene arasında market alışverişine harcanan para %20 düşerken, giyime harcanan gelir %22 artmış.

Yani markete harcanan para azalırken, giyime harcanan para artmış bir durumda. Bu durum açıkçası neden kaynaklanıyor, gelirimiz mi arttı? giyim mi pahalı oldu? marketler mi ucuz oldu? bu ve bunlardan türetilen soruları incelemek lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.