Bu yazı sizler için beyler !

0
893
tv suit men dr house hugh laurie gregory house cane house md 1600×1200 wallpaper_www.wall321.com_69

Günümüz modasında belki de en çaresiz kalanlar onlar.. Erkekler! Klasik tarza devam mı etsek yoksa modaya mı uysak diye düşünmekten harap oldular. Bir de üstüne modaya uyuyayım ama tarzımdan da vazgeçmeyeyim diyenler var. Ne yapacak bu erkekler?

Men-in-Skirtsmarc_jacobs_loves_prada_pencil_skirts

Yıla damgasını vuran erkek modasının en belirgin iki parçası babet ve bilek pantolonlar oldu. Üstelik önümüzdeki sezonlarda daha fecisi geliyor ki bunlar tayt ve elbiseler…

meggins_126794936  Male-trousers-fashion-slim-9-font-b-pants-b-font-male-casual-font-b-pink-b

Bunların içinde daha şık olduğunu düşünen moda kurbanlarına sesleniyorum lütfen bunu yapmayın erkekliğinize. Erkek toplum içinde güçlü görüntüsü ve korumacı tavrı ile kabul edilir. Kadın-erkek, anne-baba, baba-kız, abi-kardeş ilişkilerinin hepsinde erkek bu tavrı korur veya koruma eğilimi gösterir ve bu ilişkilerin hepsinde kadınlar erkeklerin görüntüsünü bu tavır ile özdeşleştirir. Yukarıda bahsettiğim son moda ürünü olan bu kıyafetleri tercih etmeden önce bir kez daha düşünmenizi öneririm.

71806642

Bu moda akımı kadınlarda da olmasına karşın bu kadar göze batmamıştır. Kadınların erkek kıyafeti giyme modası her zaman içinde ince bel, dar kesim pantolon ve vücuda yapışan gömlek içermiştir bu yüzdendir kadınların erkek kıyafeti giymesi göze batmaz. Hatta zamanla kadınların pantolon giymesi normalleşmiştir. Ancak konu ayakkabı olunca kadınların erkek ayakkabısı giymesi normalleşemeyen parçalardan biri olarak kendi konumunu koruyor. Çünkü bir kadın bazen sadece ince topuklu bir kırmızı ayakkabı demektir.

Erkek modasında ise bu uyarlama pek olmadı ancak tuttu! Çünkü erkek modasının dünyada çok fazla gelişemeyen bir yanı var. Çizgisinin çok fazla dışına çıkmadan küçük rötuşlarla değişen bir tarz anlayışı var. Fakat son yıllardaki radikal değişiklikler erkeklerin oldukça dikkatini çekti ve özellikle genç erkekler kadın kıyafetlerini erkeklere tasarlayan moda anlayışının içinde buldular kendilerini.

arda4_0_1_Size470X670                              548bf7dc61361f39149897ce

 

Olmadı beyler. Ne yazık ki bu kıyafetlerin içinde pek iyi görünmüyorsunuz. Eğer siz de bu kişiler gibi giyiniyorsanız tarzınızı gözden geçirin derim. Moda kurbanı olmayın. Erkek erkek gibi, kadın kadın gibi giyindiğinde çekicidir. Adam gibi giyinin beyler!

Sadece bunlar moda değil elbette. Bu yıla damgasını vuran şık parçalar da var. Ekoseli takımlar, yelekler, desenli gömlekler, boyunlukar ve bunun gibi birçok parça…

men-in-black-will-smith-plaid-suit-style-girlfriend        fashion-7

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.