HEIMTEXTIL 2016 Yorumları Tek Stil Tekstil’de

0
635
maxresdefault

 

Dünya’nın en büyük ev tekstili fuarı olan Heimtextil Frankfurt Fuarını geride bıraktık. 12-15 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen ve büyük umutlarla gidilen Frankfurt’tan genel anlamda memnun dönüldü. 70 ülkeden 2.800 standın açıldığı, 70.000’den fazla kişinin ziyaret ettiği Heimtextil Frankfurt Fuarı’na aynı zamanda uluslararası bir ev tekstili kongresi gözü ile de bakmak mümkün. Çünkü bu fuarı ticaret amacıyla gelenlerin yanı sıra, dünyanın dört bir tarafından tasarımcılar, stilistleri, medya mensupları ve öğrenciler de takip ediyor. Önümüzdeki döneme ait trendler burada belirleniyor. Bu anlamda Heimtextil’in ticari fuar olmanın ötesinde bir anlam taşıdığını söyleyebiliriz.

 

dd

-Denizli Türkiye’nin Lokomotifi Konumunda

Denizli’den, Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) üyesi 60 firma olmak üzere Türkiye’den yaklaşık 210 firma tarafından Frankfurt – Heimtextil Fuarı’nda stand açıldı. Denizli evtekstili firmaları Heimtextil Fuarına yıllardır katılım sağlıyor. Geçen zaman içerisinde Denizli firmalarının kendini ne denli geliştirdiğini belirgin bir şekilde görebiliyoruz. Ürünlerimizin kalitesi, tasarım ve desen zenginliği çok üst düzeylerde. Rahatlıkla ifade edebiliriz ki, Denizli bu anlamda artık takip eden değil, takip edilen bir konumda. Bütün firmalarımız yeni koleksiyonlarıyla ve yenilikçi tasarımlarıyla fuarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Artık standlarımız başka ülkelerden gelenler tarafından dikkatle izleniyor.

Bu yılki fuarda ilk kez Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen DENİB Turkish Towels projesi kapsamında DENİB olarak stand açarak projenin tanıtımı yapıldı ve aynı zamanda ziyaretçi olarak fuara katılan üyelerimizin müşterileriyle görüşme yapmalarına imkan sağlandı. DENİB Turkish Towels standında müşterileriyle görüşme imkanı bulan üyelerimiz, açılan standın bundan sonraki yıllarda da devam etmesi gerektiği yönünde olumlu değerlendirmelerde bulundular.

ee

-Fuarlar Bizim için Önemli

Teknoloji ve iletişim günümüzde son derece gelişmiş olsa da, ticaret fuarları öneminden bir şey kaybetmiyor. Fuarlarda yeni ticari temaslar kurulmasının yanında, mevcut müşterilerle de yüz yüze görüşme imkanı bulmak çok önemli ve yararlı. Bu bakımdan, firmalarımız fuarlara katılmaya devam ediyorlar. Öte yandan başta önceki dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Denizli Milletvekili Sayın Şahin TİN olmak üzere, Denizli Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN’ın yanısıra, Denizli Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet ÖZER, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman KOCASERT ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet SERTER’den oluşan Denizli heyeti, katılımcıların standlarını ziyaretleri ile ülkemiz adına bu ve benzeri fuarların ne denli önemsendiğinin bir başka göstergesi oldu.

Denizli’nin bu birlik ve beraberliği bölgede yayın yapan gazetelere de konu oldu. Hürriyet Gazetesi Almanya baskısında, Denizli’nin katılımcı şirket sayısına dikkat çekerek, Denizli protokolünün işadamlarını yalnız bırakmadığına vurgu yaptı. ‘Denizli Çıkarma Yaptı’ başlığıyla okuyucularına haberi duyuran gazete de protokolün stant ziyaretleri ön plana çıkarıldı.

image

-Heimtextil ile 2016 Yılına İyi Başladık

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman KOCASERT, fuar ile ilgili şunları söyledi: Denizli ve Türkiye adına genel anlamda başarılı bir Heimtextil Fuarı geride kaldı. Fuarda firmalar mevcut müşterilerin yanısıra yeni müşteriler ile görüşme yaptılar.. Önümüzdeki aylar çok önemli. Fuara katılan firmalarımızın bu görüşmeleri, ticari ilişkiye dönüştürmelerini ve bereketli kazançlar elde etmelerini diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.