INVISTA, LYCRA® İpliğin Kullanıma Hazır Olduğunu Duyurdu

1
914
anlon-air-bag-expansion-06.06.13.jpg

LYCRA® markasının sahibi, dünyanın en büyük entegre polimer ve elyaf üreticisi INVISTA, sektörde ilk kez ticari olan, bir çok kumaş ve giysi üretiminde kullanılabilecek, bio-kaynaklı yeni bir elastanı lanse ediyor. Yeni LYCRA® biyolojik kaynaklı elastan ağırlık olarak yaklaşık %70’i mısırdan elde edilen dekstrozdan yapılan yenilenebilir bir kaynaktan oluşmakta. Bu yeni LYCRA® biyolojik kaynaklı ipliğin yapımında yenilenebilir bir hammaddenin kullanılması, geleneksel hammaddeler kullanılarak üretilen elastandan daha düşük CO2 emisyon kullanım alanı oluşmasına sağlıyor.

Bu yeni LYCRA® marka sunumu ile INVISTA, streç kumaş perakende satıcılarına ve üreticilerine kumaş ve giysilerin tüm yaşam döngüsünü etkileyebilecek bir elastan iplik seçeneği sağlıyor.Bu yeni iplik INVISTA’nın yüksek standart ve şartlarına göre üretilmekte. Dolayısıyla, INVISTA kumaş ve apre işlemlerinin ya da giysi desenlerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin bir ihtiyaç öngörmüyor.

images

Bu duyuru, INVISTA Apparel’in inovasyona bağlılığının altını çiziyor. Konfeksiyon Pazarlama ve Teknoloji başkan yardımcısı Dr. Robert L. Kirkwood, “Biyolojik kaynaklı LYCRA® iplik sunumu, INVISTA’nın Konfeksiyon endüstrisine bağlılığını teyit eden bir diğer örnektir” dedi.

INVISTA Apparel, küresel sürdürülebilirlik müdürü Arnaud Tandonnet, “Tüketici, marka/perakende ve fabrika düzeylerinde konuya ilişkin farkındalık arttıkça ve eğitim geliştikçe, tekstil ve giyim değer zincirinde sürdürülebilirlik konularının giderek daha fazla önem kazandığının farkındayız. Araştırma tesislerimizde ipliği başarıyla ürettik ve kumaş uygulamalarında değerlendirdik. invista2Sonbahar/kış 2015 ve ilkbahar/yaz 2016 koleksiyonları için ticari miktarlarda üretim yapılması planlanıyor. Bu yeni gelişme ile daha da zenginleştirdiğimiz değer zincirimizi müşterilerimize sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

INVISTA, Giyim ve Geliştirilmiş Tekstil firması, “Planet Agenda” adını verdiği uluslararası sürdürülebilirlik programlarını üç temel amaç etrafında şekillendiriyor. INVISTA;

•Kaynakları koruyarak, emisyonları azaltarak ve üretim tesislerindeki atıkları ortadan kaldırarak çevresel ayak izini en aza indirmeyi,

•Daha az kaynak kullanarak giyim ve tekstil sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan, doğaya duyarlı ve yüksek performanslı rekabetçi ürünler sunmayı,

•Çalışanın, toplumun sağlığını ve güvenliğini koruyarak, yerel yönetimlerin girişimlerine destek olmayı amaçlıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.