İPLİĞE DESEN VEREN FABRİKA

0
2146
5857b3bfeb10bb13e45139f8

            DÜNYADA İKİNCİSİ NİĞDE’DE

    Niğde’ de Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Orteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Doğanlar, Japonya’dan sonra dünyada ilk olarak üretilen desenli iplik üretim tesisinin ikincisini Niğde’ye kurduklarını söyledi.

Doğanlar; Burada üretilen ipliklerin 5 ülkeye ihraç edildiklerini söyledi..Aynı zamanda bu iplik üretimini 1996 yılından beri yaptıklarını belirtti.”Bu desenli ipliğin üretimi sadece Japonya’da Tokyo şehrinde ve Türkiye’de ise Niğde şehrinde olduğunu ekleyerek, inceliği olarak 40, 50 ve 80 numara ipliğe desen vererek elde ediyoruz. Ürettiğimiz desenli ipliklerimiz hayatımızın her alanında kıyafetlerimiz de kullanılıyor.’’ dedi.

Yeni kurulan tesisle birlikte fabrikada çalışan işçi sayısının 400’e yükseldiğini ifade eden Doğanlar “1996 yılında ilk fabrikamızı Niğde’de üretime aldık. Birinci fabrikamızı 25 milyonluk bir yatırım ile faaliyete geçirdik ikinci fabrikamızı ise geçen sene üretime başladık . Yeni tesisimiz de yaklaşık 80 trilyonluk bir yatırım.. İlk fabrikamızda 180 kişi çalışıyordu. İkinci fabrikamızda ise 120 kişi çalışıyor. 2017 yılında ikinci fabrikamızda 220 kişi olacak. Yani toplam iki fabrikamızda 400 aile reisine iş kapısı tanınmış, oldu” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.