İplik Teknolojilerindeki İnovasyonlar ITM’22’de!

0
784

 

Dünya tekstil teknoloji liderlerini buluşturan en önemli etkinliklerden birisi olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ITM 2022, 14- 18 Haziran 2022’de İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası tekstil makineleri fuarı olan ITM 2022’de yerlerini alan İplik Teknolojileri üreticisi firmalar da, tüm katılımcılar gibi en son geliştirdikleri makineleri ve yeniledikleri teknolojilerini tanıtmak için hazırlık yapıyor.

Norbert Klapper, Rieter CEO’su

Norbert Klapper “Onlarca yıldır müşterilerimize tekstil sektörünün ön saflarında kalabilmeleri; hem Avrupa hem de dünya markalarının her zamankinden daha karmaşık taleplerini karşılayabilmeleri için en ileri teknolojiyi sunuyoruz. İklim krizi karşısında müşterilerimiz, diğer markaların hatlarından yaklaşık %20 daha yüksek enerji verimli oldukları ve böylece karbon ayak izini azalttıkları için, Rieter’in geri dönüşüm sistemlerine giderek daha fazla yöneliyorlar. Ring ve kompakt iplik eğirmede portföyümüzü tamamlayan Autoconer X6 ile başarıya giden yolculuklarında müşterilerimize daha da etkili bir şekilde destek oluyoruz.’’ dedi. Ek olarak; Türkiye’nin tekstil üretiminde yüzyıllara dayanan bilgi birikimi ile dünyanın en büyük tekstil ihracatçılarından biri konumunda olduğuna dikkat çeken Rieter CEO’su Norbert Klapper; “Türk tekstil endüstrisi, akıllı yatırımlar sayesinde pandemi boyunca kayda değer bir direnç gösterdi ve bugün her zamankinden daha önemli bir pozisyona sahip. Türkiye’nin küresel liderliğine uygun olarak daha da ilham verici olan, endüstrinin çevresel ayak izini iyileştirmenin yollarını araştırması ve keşfetmeye çalışmasıdır.

Pia Terasa, Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı

“Türk tekstil pazarının önemi göz önüne alındığında ITM, müşterilerimizle buluşmak için mükemmel bir platform ve tüm bölgeyi etkiliyor. Pandemiye rağmen, Türkiye’deki iplik eğirme segmentimizde son iki yılda muazzam bir büyüme oldu. Covid krizi, ülke içinde ya da ülkeye yakın bir bölgede üretim yapılması tartışmalarını yoğunlaştırdı. Avrupa’ya yakınlığı, Türkiye’ye Avrupa tekstil ve hazır giyim pazarındaki payını artırmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. ” Pia Terasa, ITM 2022 Fuarı’nda tanıtacakları yenilikler ve gelişmeler hakkında şu bilgileri verdi: “Autocoro 10 open-end iplik eğirme makinesi için hem esnek geri dönüşüm fabrikalarına hem de yüksek üretkenliğe sahip imalathanelere fayda sağlayacak yenilikleri tanıtacağız.

Ilaria Scalvini, Marzoli Pazarlama Müdürü

Marzoli Pazarlama Müdürü Ilaria Scalvini, ITM 2022’in uzun bir aradan sonra Avrupa’nın ilk uluslararası fuarı olacağını vurguladı. “Marzoli için Türkiye pazarı en önemli pazarlardan biridir ve Türkiye her zaman güvenilir bir iş ortağı olmuştur” diyen Scalvini sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle ITM Fuarı süresince bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunacağız. Ayrıca, uzaktan bakım tesisi yönetimi için IoT ve Industry 4.0’ın potansiyeline özellikle odaklanarak, pandemi dönemi sürecinde geliştirilen eğirme prosesi için yeni teknolojileri sunacağız.” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.