ITMA 2015’E Türk Tekstilciler Damga Vuracak

0
859
itma2015

Dünyanın en büyük İhtisas fuarlarından biri olan ITMA Fuarı 12 – 19 Kasım 2015 tarihlerinde İtalya’nın Milano Kentinde düzenlenecek. Konfeksiyon ve İplik bölümlerinin 2011’de açılmasıyla birlikte ITMA Fuarı yoğun talep görmektedir.

ITMA Fuarları 9 Avrupa ülkesinin çatı derneği olan CEMATEX tarafından organize edilmektedir. 4 yıl gibi bir süre içinde 9 Avrupa Ülkesi’nden birinde düzenlenen ITMA fuarı; Tekstil – Konfeksiyon – Kimya ve İplik bölümlerinden oluşmaktadır. Dört yılda bir yapılan dünyanın en büyük Tekstil / Konfeksiyon Makinaları, Tekstil Kimyasalları ve İplik fuarı ITMA, 12-19 Kasım 2015 tarihlerinde İtalya’nın Milano Kentinde gerçekleştirilecektir.

ITMA Fuarı Türkiye Yetkilisi One Stop Ltd. Genel Müdürü Cenk Olcaytu ITMA Fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, ITMA Dünya tekstil Teknolojisi için önemli bir etkinlik olduğunu ifade etti. Olcaytu; ITMA, fuar kazanç mantığı dışında sektörün gelişimi, sinerci, güç birliği ve satış mantığı ile hareket etmektedir. Avrupa’nın en büyük dokuz ülkesinin Makine Dernekleri ve Meslek grupları tarafından desteklenen ve kendi içinde disiplini güçlü olan bir fuardır. Ülkemizden ITMA Fuarlarına 100’e yakın Tekstil / Konfeksiyon Makina üreticileri, Kimya ve İplik sektörü temsilcileri katılmaktadır.

 

ITMA 2011 ile birlikte Endüstrin tekstil ve giysi üreticileri için tek noktadan kaynak kullanımı platformuna yönelik taleplerine karşılık, Konfeksiyon Makineleri ve Lif / İplik bölümü lanse edildi. Türkiye’den ve Dünya’dan katılan firmalarımız için oldukça verimli bir fuar oldu. ITMA 2015’de bu bölümler yine büyümelerini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.

 

Özellikle Konfeksiyon makine ve İplik üreticileri için bu fuarın büyük önem arz ettiğini vurguladı. İtalya’nın genel fiziki yapısı ile ziyaretçi anlamında değişik ülkelerden yeni alternatifleri bünyesinde barındırdığı söyledi. Özellikle Ortadoğu ve Afrika bloğu ülkelerin İtalya ile olan ticaretine birde Fuarın kendi kimlik lansmanı eklendiğinde yeni iş ortaklıklarına zemin hazırladığını belirtti.

 

Ürünler :  Orgu & Nakis, Dokuma ve bobinleme, İplik eğirme ve test etme, Dokunmamış kumaş üretimi ve test etme, Dokuma, Örgü ve çorap, Nakış ve işleme, Hazır giyim ve tekstil işleme, Lif ve iplik, Apreleme, Boya maddeleri ve kimyasallar, Lojistik, Geri dönüşüm, Fabrika faaliyetleri ve yazılım ekipmanları, Tekstil endüstrisi hizmetleri ve eğitim

Makine iplik hazırlama, insan yapımı elyaf üretimi, iplik, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Sarma, tekstüre, büküm, yardımcı makine ve aksesuarları Makine,
Nonwoven ve keçe, yardımcı makine ve aksesuarları web oluşumu, bağ ve terbiye için makineler,
Hazırlık makineleri, dokuma, tufting makine, yardımcı makine ve aksesuarları Dokuma,
Örgü ve çorap makineleri, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Nakış makineleri, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Örgü makineleri ve aksesuarları,
Yıkama, ağartma, boyama, kurutma, terbiye, kesme, yuvarlama ve katlama makineleri, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Baskı makineleri, dijital baskı makineleri, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Konfeksiyon makineleri, diğer tekstil işleme makineleri, yardımcı makine ve aksesuarlar,
Laboratuar testleri ve ölçüm ekipmanları ve aksesuarları,
Ulaştırma, taşıma, lojistik, depolama ve paketleme ekipman ve aksesuarları,
Geri dönüşüm, atık azaltımı ve kirlilik önleme ve aksesuarları için donatım,
Tasarımı, veri izleme, işleme ve entegre üretim için yazılım,
Tekstil endüstrisi için Renklendiriciler ve kimyasal yardımcılar,
Ekipman ve ürünler makine ve tesis işlemlerini sağlamak,
Tekstil endüstrisi için hizmetler,
Araştırma ve eğitim kurumları,
Doğal lifler, sentetik elyaf, teknik lifler, doğal iplikler, sentetik iplikler, teknik iplikler ve geri dönüşümlü lifler ve iplikler

 

Organizatör : MP International

 

Web :
www.itma.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.