Moda’nın Profesyonelleri 9. Moda Konferansında Buluşuyor

0
1277
tgsd

 


tgsd2

Dünya moda sektörünün önemli isimlerini bir araya getirecek olan 9. İstanbul Moda Konferansı, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ev sahipliğinde, 12-13 Ekim 2016 tarihlerinde Four Seasons Bosphorus Hotel’de düzenlenecek.

Konferansta Tory Burch, Hugo Boss, Cotton Council, Group Deveaux, Not Just A Label gibi dünyaca ünlü markaların üst düzey yöneticileri deneyimlerini paylaşarak, trendlerin ve moda akımlarının geleceğine dair öngörülerde bulunacaklar.

 

Türkiye sanayisinin itici gücü hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, uluslararası etkinliklerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. 2016 yılında 40. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ev sahipliğinde gerçekleşen ve her yıl dünyaca ünlü markaları ağırlayan İstanbul Moda Konferansı’nın 9’uncusu için geri sayım başladı.

Ds Concept Intelligent Trade Finance’ın isim sponsoru olduğu 9. İstanbul Moda Konferansı’na, her biri alanında öncü ve dünya modasına yön veren önemli isimler konuşmacı olarak katılıyor. Tory Burch’ün Kreatif Direktörü Cecile Renna, dünyaca ünlü Fransız kumaş üreticisi Group Deveaux’un CEO’su Lucien Deveaux, Not Just A Label’in kurucusu Stefan Siegel, Cotton Council International and Cotton Incorporated Türkiye Program Direktörü Marsha Powell konferansta yapacakları konuşmalarda deneyimlerini ve öngörülerini katılımcılarla paylaşarak sektöre yeni bir bakış açısı getirecekler. Konferansta, ünlü markaların temsilcilerinin orta ve uzun vadede Türkiye planlarını ve yeni pazarlara ilişkin yaklaşımlarını da açıklamaları bekleniyor.

 

img_0145

İstanbul Moda Konferansı Hakkında:

İstanbul Moda Konferansı, TGSD tarafından  7 yıl boyunca mayıs ayında, geçen yıl  ise 14-15 Ekim 2015 tarihlerinde IAF – Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun her yıl düzenlediği Dünya Moda Kongresi işbirliğinde Hilton Istanbul Bosphorus Convention Center’da (Harbiye) gerçekleştirdi. Bugüne kadar Cerruti, Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Moncler, J Brand, FG4, Express, Miroglio, Li&Fung, Alexander McQueen, Tom Ford International, Arcadia, Uniqlo, Nike, Lee Cooper, Celio, Polo Ralph Lauren, Citizens of Humanity, Brandina, H&M, Tesco, Sainsbury’s, Debenhams ve Inditex gibi dünyanın en büyük marka ve alım grubu üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı konferanslarda sektör profesyonelleri deneyimlerini paylaştılar. 9. İstanbul Moda Konferansı, ekim ayında tüm hazır giyim sanayicileri üyelerini bir araya getirerek İstanbul’dan tüm dünyaya moda esintileri göndermeye devam edecek.

 

img_0144

İkili İş Görüşmeleri’nde yeni işbirliklerine imza atılacak

Tüm dünyadan satın alma grupları ile yerel üreticileri İstanbul’da buluşturacak olan 9. İstanbul Moda Konferansı’nda, moda sektöründe yeni işbirlikleri oluşturulması ve var olan iş hacminin artırılması amaçlanıyor. Bu amaçla konferansın ikinci günü sektör tarafından merakla beklenen İkili İş Görüşmeleri (B2B) Platformu gerçekleştirilecek. Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği İkili İş Görüşmeleri’nde üretici firma temsilcileri, başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkeden alım heyetleri ve dış alım grupları ile bir araya gelerek yeni işbirliklerine imza atacaklar. Bu yıl İkili İş Görüşmeleri’ne aralarında Adidas, Cherryfield, De Facto, El Corte Ingles, H&M, Koton, New Look, Spring Near East Manufacturing, Superdry Türkiye’nin olduğu firmaların temsilcileri katılacak. Charles Vögele, Borussia Dortmund ve pek çok diğer firmayı temsilen yurtdışından buyer katılacak. Yaklaşık 40 firmanın katılımı ile tüm gün sürecek B2B görüşmelerinde yaklaşık 1000 adet görüşme gerçekleşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl, 45 satın alma ofisinin katıldığı görüşmelerde 1000’in üzerinde ikili görüşme gerçekleştirildi.

İhracat artışı umutları artırdı

Türkiye’de imalat sanayinin lokomotif sektörü hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 2016 yılının ilk 7 ayında ihracat artışı sağlayan üç sektörden birisi oldu. 2016 yılının ilk yarısında Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7’lik artışla 8,7 milyar dolar oldu. Sektörün eylül ayından itibaren tekrar toparlanmaya başlaması ile birlikte yıl sonunda ihracatın 18 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Türkiye’de hazır giyim sanayinin gelişmesi için gerekli ortamı hazırlamak, sektöre öncülük etmek, yurtdışında tanıtmak ve sektörel işbirliğini sağlamak amacıyla 1976 yılında kuruldu. Bu yıl 40. Kuruluş yıldönümünü kutlayan TGSD’nin her biri sektörün önde gelen firmalarından yaklaşık 400 üyesi bulunuyor

 

tgsd4

 

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği olarak sekiz yıldır organize ettiğimiz İstanbul Moda Konferansı’ nı, 2015 yılında IAF – Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun her yıl düzenlediği Dünya Moda Kongresi işbirliğinde gerçekleştirdik. TGSD olarak 40. yılımızı kutladığımız 2016 yılının haklı gururuyla 9. ISTANBUL MODA KONFERANSI’NI 12-13 Ekim tarihlerinde Four Seasons Bosphorus Hotel ’de gerçekleştiriyoruz.

9. Istanbul Moda Konferansı tüm hazır giyim sanayicilerini, İstanbul’da TGSD’ nin ev sahipliğinde bir araya getirecek. 12-13 Ekim 2016 buluşması ile İstanbul’dan tüm dünyaya Moda esintileri göndereceğimize inanıyoruz.

Cerruti, Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Moncler, J Brand, FG4, Express, Miroglio, Li&Fung, Alexander McQueen, Tom Ford International, Arcadia, Uniqlo, Nike, Lee Cooper, Celio, Polo Ralph Lauren, Citizens of Humanity, Brandina, H&M, Tesco, Sainsbury’s, Debenhams ve Inditex gibi dünyanın en büyük marka ve alım grubu üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı konferansımıza bu yıl da sürpriz marka ve alım grubu temsilcileri katılarak deneyimlerini sizlerle paylaşacaklar.

Her yıl olduğu gibi sektörümüzde merakla beklenen B2B-Ikili İş Görüşmeleri Platformunda bu yılda üretici firma temsilcileri, belli başlı alım grupları ile bir araya gelerek yeni işbirliklerine imza atacaklar. Başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkeden alım heyetleri ve dış alım grupları ile B2B’ ler de bir araya gelme şansı bulacaksınız.

40. Yılını kutlayan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği‘ nin engin tecrübesiyle, bu yıl da her zamanki sürpriz konuk ve oturumları, açılış gecesinden kapanış saatine kadar dopdolu geçecek 9. İstanbul Moda Konferansı’ nın güzel ve verimli bir işbirliğinin başlangıcı olacağına inanıyor ve sizi konferansımıza davet ediyoruz.

Dünyanın gündemi biz, bizim gündemimiz moda ve hazır giyim olacak.

Sizi de bu büyük buluşmada yanımızda görmek, sizinle birlikte dünyanın moda gündeminde yer almak istiyoruz.

 

tgsd3
Saygılarımla,

Şeref Fayat
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.