Tekstil Mühendisi Ne Yapar? Mehmet Korkmaz Yanıtladı !

2
1204
10698665_1485391655081142_6482257909515853735_n

Tekstil mühendisi gerçekten ne yapar? Aslında günümüzde çoğu tekstil mühendisliği bölümü kazanan arkadaşımız tam olarak tekstil mühendisinin ne yaptığını bilmiyor. Çoğuna sorduğumuzda eksik cevaplar alıyoruz. Bunun üzerine bizde eski mezunlarımızdan Mehmet Korkmaz‘a sorduk. Vaktini ayırıp bizleri bilgilendirdiği için kendisine çok teşekkür ederiz. Lafı çok da uzatmadan hemen esas bilgilere geçelim 🙂

Tekstil mühendisleri, tekstil veya hazır giyim üretim tesislerinde üretim, planlama ya da pazarlama bölümlerinde görev alabilmektedir. Üretim mühendisleri yüksek verimlilik ve düşük hata oranı ile üretimi mümkün kılabilmek için proses kontrolü çalışmalarından üretim ve işletme yönetimine kadar her kadroda görev alırlar.
Planlamada çalışan tekstil mühendisleri belirli süre zarfı içerisinde üretilmek istenen ürünü elde edebilmek için makine ve işçi kapasitesine göre plan hazırlarlar. Üretim bölümü, yapılan plan çerçevesinde çalışır.
Nano-fabric
Pazarlama bölümü, tekstil mühendisinin direk müşteri ile diyalog halinde olduğu departmandır. Müşteri isteklerini, işletme standartları kapsamında karşılayarak satış oranını daha yüksek seviyelere taşımak için görev alırlar.
Böylece kısaca hepimiz, Tekstil Mühendislerinin ne yaptığı hakkında fikir ve bilgi edinmiş olduk.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.