Tekstil Süreçleri / Tekstil Araştırma Kurulu Merkezi

0
853

Sagnlandet Lejre, Tarihi Arkeoloji Araştırma ve İletişim Merkezi, Danimarka, 2012 Ağustosta kaydedildi.

Land of Legends (Sagnlandet Lejre)

Efsaneler Diyarı , Tarihsel-Arkeolojik Araştırma ve İletişim Merkezi (Danish “Sagnlandet Lejre” ve önceden Lejre Deneysel Merkezi olarak da bilinir.) Lejre Belediyesinde yer alan 106 dönümlük (43 hektar) arkeolojik açık hava müzesi olan, batı Roskilde (Danimarka) birkaç kilometre. Efsaneler Diyarı,   Hans-Ole Hansen tarafından 1964 yılında kurulan bir Demir Çağı köyüdür (M.Ö. 200 MS 200) , bir Viking pazar yeri (900 AD), Taş Devri kamp (M.Ö. 5000), 18. yüzyıldan kalma bir çiftlik ve çeşitli mezar anıtları vardır. Efsaneler Diyarında, halk için aktiviteler tarihi belgeler, arkeolojik kanıtlar veya deneysel arkeoloji bilinen önceki teknikler kullanır.Her yaz birçok aile, Demir Çağı köyünde Taş Devri kamplarında  ve çiftlik evlerinde bir hafta tatil yaparlar.Onlar dönemlik elbise yaparak ve geçmişin tekniklerini kullanarak yaşamaya çalışırlar.

Tüm dünyadan çok sayıda arkeologlar konu ve eserleriyle geniş bir çeşitliliği ile uğraşan, kendi deneylerini gerçekleştirmek için Efsanevi Topraklara geliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.