Textile Institute Dünya Başkanlığı’na bir Türk seçildi

0
736

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Söktaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Kayhan, 14 Mayıs 2015 tarihinde Manchester’da gerçekleşen Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nda, 2015-2017 dönemi için Textile Institute (Tekstil Enstitüsü) Dünya Başkanlığı’na seçildi.

Dünya genelinde tekstil endüstrisi ve ilgili tüm alanlarda profesyonel çalışmaları desteklemek misyonu ile 1910 yılında, Manchester/İngiltere’de kurulan Textile Institute’un 80 ülkede bireysel ve kurumsal üyesi bulunuyor. Enstitü; tekstil, hazır giyim ve ayakkabı alanında tüm sektör ve disiplinlerden üyeleri kapsıyor. Enstitünün amacı, öğrenmeyi kolaylaştırmak, sektörel başarıları keşfetmek, tanıtmak, ödüllendirmek ve bilgiyi yaymak. Enstitünün yoğun olarak takip edilen, Journal of the Textile Institute, Textile Progress, Textiles adı altında sektörün tüm alanlarındaki araştırma sonuçlarını sunan, kritik menşei incelemeleri ve tekstildeki uygulama yeniliklerinin paylaşıldığı çok değerli yayınları bulunuyor.

Journal of the Textile Institute Dergisi

100 yılı aşkın süredir Journal of The Textile Institute (JTI), sektörün tüm alanlarındaki araştırma sonuçlarını sunan öncü yayını.

Textile Progress

1969’dan beri kritik menşei incelemeleri ve tekstildeki uygulama yeniliklerinin paylaşıldığı monografik bir seri.


Textiles

Textiles, Textile Institute’un üç ayda bir yayımladığı üye dergisi. Üyelerine ve abonelerine, ilgilerini ve bakış açılarını kendi bireysel uzmanlıklarının ilerisine götürebilecek şekilde genişletecek pek çok yetkili, değerli makaleler, güncel içerikler sunuyor. Yeni konu ve perspektifleri gündeme getiriyor ve profesyonel gelişime katkıda bulunuyor.

TT&D
TT&D, 2012’de başlamış bir online servis. Textile Institute’un en popüler yayınlarından birisi olan Textile Terms and Definations’ın dijital versiyonu. Üç ayda bir yayımlanan TT&D’nin dünya genelinde 4 binin üzerinde okuyucu kitlesi bulunuyor.

Kaynak: Tekstil İşveren

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.