TİM ÖNCÜLÜĞÜNDE İHRACATIN FİNANSMANI İSTANDUL’da MASAYA YATIRILD

0
595
tim

Dünya Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Finansmanı” konulu toplantıda, TİM Başkan’ı Mehmet BÜYÜKEKŞİ’nin finansman konusunun ihracatçılar için son derece kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulamasıyla, ihracat finansmanında sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ’nin teşrifleri ile gerçekleştirelen toplantı ve panel Ceylan İntercontinental İstanbul Oteli Dolmabahçe Salonu’nda yapıldı. Fifth Third Bank Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Ticaret Finansmanı Uzmanı Walter (Buddy) BAKER’ında konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda ayrıca Prof. Dr. Kerem ALKİN moderatörlüğünde İhracatın Finansmanı: En İyi Örnekler ve Trendler konulu bir panel düzenlendi.

Toplantıda ayrıca ihracat hedefleri, mevcut ihracat artış hızının sürdürülebilir olması gerektiği ve ticaretin finansmanında hala katedilecek çok mesafe olduğu vurgulandı.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT de katılımcılar arasındaydı. Başkan KOCASERT konuyla ilgili değerlendirmesinde ihracatçıların finansmana erişimini kolaylaştırmanın ve finansman maliyetlerini azaltmanın, ihracatçılar açısından büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.