Yumuşatıcınıza elveda demeye hazırlanın.

0
702
1272499744236_hz_myalibaba_web13_324

Dünyanın en büyük selüloz elyaf üreticisi Lenzing, yepyeni markası olan Promodal’i üretme yetkisini 13 yıldır iş ortağı olan Karsu Tekstil’e verdi.

Promodal, Lenzing firmasının Modal ve Tencel markalı ürünlerinin bileşiminden oluşuyor. İç giyim, konut tekstili, dokuma ve örme ürünlerde kullanılacak Promodal markasından elde edilen mahsüller yumuşatıcıya gerek duymuyor.

Ürün, serinlik hissi verdiği ve yüksek nem emme özelliğine olduğu için spor giyimde kullanılabilecek. Yıllık cirosu 1.26 milyar Euro olan Lenzing’in 523 1000 ton üretim kapasitesi ve dünya genelinde 5 fabrikası bulunuyor.

Avusturyalı grubun pazarlama iletişimi başkanı Christina KreuzwieserPromodal’i üretme yetkisini sadece Türkiye ve Kore’ye verdiklerini, üretim izninin 5 ülkeyi geçmeyeceğini söyledi.

Yepyeni markanın Modal’in kullanıldığı konut tekstili, iç giyim ve dokuma ürünleri gibi alanlarda kullanılacağını belirten Kreuzwieser, Mango, Zara, Marks&Spencer, Lacoste gibi markaların Modal marka mahsüller kullandıklarını ve yepyeni markanın da yine dünya koleksiyonları kapsayan pazarlarda mekân bulacağına değindi.

Karsu Tekstil Murahhas üyesi Arif Molu ise, Promodal’i üretme yetkisi alan Karsu’nun cirosunun yüzde 40 artacağını söyledi. Molu 5 sene içinde Kayseri’de mekân alan tesis için 15-20 milyon dolarlık 1 yatırım yapacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.